Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jindřichohradecká nemocnice má babybox nové generace

Jindřichův Hradec – Babybox nové generace. To je modernější a chytřejší vstupní brána do nového života pro nechtěného novorozence, kterého sem může matka anonymně vložit. Svůj babybox už má i Jindřichohradecká nemocnice. První takové zařízení zde fungovalo od roku 2008. Bylo už ale technicky zastaralé a nevyhovující.

Za dobu své existence dal jindřichohradecký babybox šanci na nový život jednomu dítěti.

Nový babybox je technicky nesrovnatelný se starým babyboxem. Je plně automatizovaný, řízený elektricky. Má vyvolávač GSM modul, který odesílá zprávy vybranému personálu,popisuje vedoucí provozu Pavel Stručovský.

Vnitřní prostor zařízení je plně klimatizovaný na teplotu 28 stupňů Celsia. Zhotoven je z antikorového plechu. Jeho dvířka se po stisknuti zeleného tlačítka automaticky otevřou a po vložení miminka se i sami zavírají.

Výroba babyboxů je hrazena převážně z darů. „Náklady na výrobu babyboxu jsou zhruba 300 tisíc korun. V Jindřichově Hradci jsem dárce nesehnal. Obrátil jsem se tedy na osvědčené dárce z Prahy,“ říká zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Mě trošku překvapuje, že na takovou bohulibou záležitost se nepodařilo sehnat více prostředků,“ reaguje Stanislav Mrvka, starosta Jindřichova Hradce. Vedení města tak na babybox přispělo z nadačního fondu rozvoje města částkou zhruba 10 tisíc korun.

Babybox nové generace je oproti předešlému typu skutečně velmi propracovaný. Přesto vedení nemocnice doufá, že využívaný bude jen minimálně.

Babybox v Jindřichově Hradci. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3