Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeští zastupitelé budou opět řešit kauzu nemocnic

České Budějovice (ČTK) – Podezření na vyvádění peněz z nemocnic bude jedním z hlavních bodů čtvrtečního zasedání zastupitelstva Jihočeského kraje. Opoziční strany z této činnosti podezírají minulé vedení kraje s bývalým hejtmanem Jiřím Zimolou. Podle nich Zimola pomocí peněz s krajem řízených nemocnic financoval výstavbu svého rekreačního objektu v Lipně nad Vltavou.

Bývalý hejtman ve středu představil novinářům audit, podle něhož při stavbě domu nepochybil. To však nepřesvědčilo opoziční ODS. „Podle mě to vůbec nesplňuje parametry auditu a spíš to ukazuje, že jsme měli pravdu,“ řekl ČTK předseda jihočeské ODS Martin Kuba. Dodal, že v dokumentu chybí bližší podrobnosti ohledně dodávek od firmy, která zároveň měla zakázky od jihočeských nemocnic.

Zimola propojení mezi společnostmi podílejícími se na stavbě jeho rekreačního objektu a na rekonstrukci nemocnic odmítá. Tvrdí, že audit dokazuje, že ve všem postupoval legálně.

Opoziční ODS a ANO kritizovaly fakt, že předseda představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha bere roční odměny 7,3 milionu Kč. Právě Bláha nechal pro Zimolu a jeho bývalého náměstka Jaromíra Slívu stavět v Lipně nad Vltavou rekreační domy. Kvůli této kauze a odměnám pro členy představenstev jihočeských nemocnic se rozpadla krajská koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012. Novou tvoří ČSSD, Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a Jihočeši 2012. Zimola rezignoval na funkci hejtmana, v níž ho nahradila jeho bývalá náměstkyně Ivana Stráská (ČSSD).

Zastupitelstvo. Ilustrační. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3