Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeští kriminalisté loni řešili 9662 případů

České Budějovice 26. ledna (ČTK) – Jihočeští kriminalisté loni evidovali 9662 skutků, což představuje meziroční pokles o více než deset procent. V roce 2016 zaznamenali 10.816 případů. Vyplývá to z aktuální oficiální statistiky, kterou zveřejnila policie. V celé republice loni kriminalisté řešili 202.303 skutků.

Jihočeský kraj patří mezi regiony, kde policisté zaznamenali nejvýraznější meziroční pokles kriminality. Pouze v Olomouckém kraji byl propad výraznější, šlo téměř o dvanáctiprocentní rozdíl.

Kriminalisté na jihu Čech loni evidovali čtyři vraždy ve stadiu pokusu, kdy žádná z nich nebyla dokonána. „Je to nebývalé číslo, protože rok předtím jsme řešili deset vraž a letošní leden je také dost tragický,“ řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Připomněl tři případy z počátku tohoto roku. Jde o vraždu manželského páru na Písecku, vraždu hosta restaurace v chatové oblasti na Písecku a vraždu a sebevraždu partnerů v Českých Budějovicích.

rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3