Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeští hasiči přivezli medaile ze Světových hasičských her

Dva jihočeští profesionální hasiči – Michal Brousil a David Kubiš – se zúčastnili 13. Světových hasičských her, které se konaly v daleké Jižní Koreji ve dnech 10. – 17. září. Na hrách se potkalo 7 000 hasičů z 65 zemí světa.

Michal Brousil a David Kubiš na hry odcestovali jako členové reprezentačního týmu HZS ČR v disciplínách TFA. Oba Jihočeši jsou s dalšími jihočeskými borci úřadující mistři HZS ČR v tomto sportu, Michal Brousil do Koreje odjížděl poté, co v červnu tohoto roku vybojoval v Německu titul mistra Evropy. A v Koreji ukázali, že patří nejen do republikové či evropské, ale i světové špičky.

Závod v disciplínách TFA byl rozdělen podle věkových kategorií do čtyř dnů. První den závodili soutěžící do 30 let. Výkony několika prvních závodníků velmi výrazně ovlivnil silný déšť, kdy se hasiči potýkali s vodou nasáklými hadicemi a figurínou. Závod v těchto podmínkách absolvoval i Michal Brousil. Přesto si náš borec s extrémně náročnou tratí poradil naprosto skvěle. V celkovém hodnocení kategorie obsadil krásné 4. místo.

Déšť ovlivnil i další dny. Třetí den vstoupil do závodu v kategorii do 40 let David Kubiš. I on na mokré dráze předvedl parádní výkon, se kterým skončil také na 4. místě.

Být čtvrtý nejtvrdší hasič na světě je obrovský úspěch. Přestože se jedná o nepopulární „bramborovou“ medaili. Jihočeši však domů bez medailí nepřijeli. David Kubiš vybojoval zlato v běhu do schodů na 1 km s převýšením 300 metrů a na závěr her zvítězil v dalším běhu, a to na 5 000 metrů. Michal Brousil byl jedním z družstva, které vyhrálo zlatou medaili v Tug of War – přetahování lanem.

Tisková zpráva

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3