Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeští celníci vybrali za první pololetí více než dvě mld. Kč

České Budějovice 18. července (ČTK) – Jihočeští celníci vybrali za první pololetí letošního roku na clech, daních a jiných poplatcích více než dvě miliardy korun. Je to přibližně o 400 milionů korun méně než ve stejném období loni. Nejvíce vybrali na dani z minerálních olejů, a to 1,5 miliardy korun, což je zhruba o 200 milionů korun méně než loni. ČTK to dnes řekl mluvčí jihočeských celníků Emanuel Breicha.

„Největší podíl z vybrané částky tvořily spotřební daně. Kromě daní z minerálních olejů vybrali na dani z lihu a lihovin 174 milionů korun a na dani z piva 132 milionů korun. Dalších 228 milionů korun činil výběr takzvané energetické či ekologické daně, tedy daně ze zemního plynu, pevných paliv a elektřiny,“ uvedl Breicha. Dodal, že za zboží dovezené ze zemí mimo Evropskou unii vybrali za první pololetí 63 milionů korun.

Celníci se dlouhodobě zaměřují také na kontrolu zboží nabízeného většinou v tržnicích i kamenných prodejnách a často při tom objeví padělky nebo napodobeniny. Každoročně zabaví plagiáty za desítky milionů korun.

Celníci v ČR celkově každoročně vyberou na daních kolem 150 miliard korun. Nejvyšší částkou pravidelně přispívají útvary ve Středočeském kraji a v hlavním městě.

rek dr

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3