Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeský kraj začne opravovat silnici z Nové Pece. Akce přijde na více než sto milionů korun

Jihočeský kraj začne v polovině srpna opravovat silnici z Nové Pece do Rakouska, kudy jezdí v zimě lyžaři do střediska Hochficht. Náklady na první část prací budou 108 milionů korun.

Kraj chce silnici opravit a rozšířit. Poslední tříkilometrový úsek prochází po hranici Národního parku Šumava, zde se šířka nezmění, přibudou ale místa k vyhýbání aut. „Úzkou silnici mezi Novou Pecí a přechodem Schöneben využívají v zimě hlavně lyžaři, kteří si oblíbili rakouský areál Hochficht. Dvanáctikilometrový úsek je v některých místech široký pouze tři metry,“ uvedla Jitka Liláková z krajského odboru veřejných zakázek a investic.
Podle odhadů provozovatelů areálu může po silnici, kterou léta využívala jen pohraniční stráž, projet v sezoně přes 300 českých aut denně. Jihočeský kraj chce silnici rozšířit. První práce začnou v půli srpna, na tříkilometrovém úseku od státní hranice k areálu bývalé vojenské roty. Kraj opraví silnici a vybuduje několik takzvaných výhyben. „Jsou to místa, kde neprojedou dvě auta proti sobě, ale budou se moci vzájemně vyhnout,“ uvedl Radek Šíma z kanceláře hejtmanky Jihočeského kraje. V tomto úseku, jehož oprava by měla skončit ještě letos, kraj silnici nerozšíří, protože hraničí s územím Národního parku Šumava. Práce Jihočeský kraj rozvrhl do pěti etap a stavby mostu na hraničním přechodu Zadní Zvonková – Schöneben. Další část prací plánuje kraj na červenec až říjen příštího roku.
Náklady za dvě etapy prací a hraniční most budou 108 milionů korun bez DPH. U ostatních tří etap ještě nemá kraj stavební povolení, i proto nejsou celkové náklady oprav známé. Při každé etapě prací bude silnice zcela zavřená. Kvůli tomu, jak je úzká, není podle Šímy možné dělat stavební práce za částečných uzavírek.

ČTK

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3