Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeský kraj uvolní nemocnicím 63 milionů Kč

České Budějovice 5. dubna (ČTK) – Jihočeský kraj uvolní více než 63 milionů korun jako vyrovnávací platbu pro jím zřizované nemocnice. Zdravotnická zařízení peníze použijí například na pohotovostní služby, pracovní nebo soudní lékařství. Stát nebo zdravotní pojišťovna náklady na tyto činnosti v plné míře neplatí. Vyrovnávací platbu schválili dnes jihočeští zastupitelé.

Jihočeské nemocnice touto cestou získají přibližně o sedm milionů korun více než v minulých letech. „Dlouhé roky se to nezvyšovalo, ale už třetí rok po sobě se v oblasti zdravotnictví zvyšují mzdy, což se muselo odrazit i v té částce, kterou poskytujeme jako vyrovnávací platbu,“ řekl dnes ČTK vedoucí odboru zdravotnictví jihočeského krajského úřadu Petr Studenovský.

Částka 62,1 milionu korun zamíří do devíti subjektů. Nepatrnou sumu získá holding Jihočeské nemocnice na koordinaci činností. Většinu peněz si tak rozdělí osm krajských nemocnic. Nejvíce peněz kraj uvolní do českobudějovické nemocnice, která získá na lékařskou pohotovost, pohotovostní službu na ambulancích, pracovní lékařství a soudní lékařství 13,8 milionu korun. Nejnižší částky obdrží písecká a táborská nemocnice. Obě získají shodně 5,8 milionu korun.

Studenovský uvedl, že pojišťovny například hradí na pohotovostech jen provedené výkony. „Ale pořád se tam v noci musí svítit, pořád tam ten lékař musí být a tak dále. A to jsou položky, které nemocnicím nikdo neuhradí, proto jim poskytujeme vyrovnávací platby, aby občané mohli tyto pohotovostní služby využívat,“ řekl.

Marek Bílek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3