Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeský kraj rozdělí v kotlíkových dotacích skoro 300 milionů korun

Jižní Čechy – Až 120 tisíc korun na nákup nového kotle můžete získat ve druhém kole takzvaných kotlíkových dotacích, které příští měsíc spustí Krajský úřad Jihočeského kraje. Mezi zájemce o ekologičtější způsoby vytápění rozdělí téměř 300 milionů korun.

Žádosti bude přijímat úřad od 30. října. Lidé je budou poprvé odevzdávat elektronicky, a odpadnou tak dlouhé čekací lhůty před úřadem, které provázely první kolo v některých jiných krajích republiky.

Elektronické žádosti budeme přijímat od 30. října s tím, že potřebné dokumenty dodají žadatelé až následně,“ sdělil krajský radní pro veřejné zakázky Antonín Krák a dodal, že o dotaci mohou žádat pouze majitelé nemovitostí určených k bydlení na území Jihočeského kraje.

Novinkou letošního kola dotací je to, že nebudou podporovat výměnu čistě uhelných kotlů nebo kombinovaných kotlů s ručním přikládáním. Podle ředitele Státního fondu životního prostředí Petra Valdmana se totiž druhá vlna zaměřuje na ochranu životního prostředí ještě více, než ta předchozí.

„Zároveň nabízíme velkorysou možnost kombinovat kotlíky s dotačním programem Nová zelená úsporám. Pokud se tedy žadatel o kotlíkovou dotaci rozhodne například příští rok k zateplení domu, vyplatíme mu jako bonus až 40 tisíc korun,“ nastínil ředitel Valdman.

Podrobné informace včetně všech podmínek pro žadatele zveřejní kraj v pátek 29. září na svých webových stránkách www.kraj-jihocesky.cz.

Ilustrační snímek. Foto: kotlikova-dotace.com

 

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3