Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeský kraj opraví vytíženou českobudějovickou třídu

České Budějovice 9. června (ČTK) – Jihočeský kraj připravuje rekonstrukci českobudějovické Mánesovy třídy. Jde o jednu z nejvytíženějších komunikací ve městě. Oprava silnice, po níž přijíždějí auta do centra z jihovýchodní části, začne v příštím roce a bude stát více než 18 milionů korun. ČTK to řekl náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot (TOP 09).

„Jedná se o opravu úseku od mostu přes řeku Malše až ke křižovatce s Novohradskou ulicí. Celková délka této trasy je 0,6 kilometru,“ uvedl Knot. Dodal, že součástí projektu je vybudování dvou nových přechodů pro chodce.

Jihočeský kraj chce na opravu získat dotaci, která by měla pokrýt 90 procent nákladů. Práce podle Knota potrvají přibližně dva měsíce a předběžný termín je na červenec a srpen příštího roku. „Primárně nám jde o opravu povrchu, který je ve velmi špatném stavu. Zatím nevím, zda bude během rekonstrukce Mánesova třída uzavřena úplně, nebo zde bude pouze omezený provoz,“ uvedl Knot.

Po Mánesově třídě přijíždějí lidé do města ve směru od Trhových Svinů. a Napojuje se na ni i Nádražní ulice, která přivádí dopravu od Rudolfova a z městských čtvrtí jako Suché Vrbné nebo Pohůrka.

rek kš

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3