Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeský kraj hospodařil v roce 2017 s přebytkem 719 mil. Kč

České Budějovice 31. května (ČTK) – Jihočeský kraj uzavřel loňské hospodaření s přebytkem 719 milionů korun. Původně přitom plánoval rozpočet se schodkem. Kraj však měl oproti finančnímu záměru na rok 2017 vyšší příjmy a nižší výdaje. Novinářům to dnes řekl náměstek jihočeské hejtmanky Jaromír Novák (ČSSD).

„Jedním z důvodů vyšších příjmů byl fakt, že se výrazně dařilo ekonomice a povedlo se více vybrat na daních,“ řekl. Podle plánu měl kraj získat z daní 5,32 miliardy korun, ale realita byla o více než 500 milionů korun vyšší.

Novák uvedl, že přebytek z loňského rozpočtu poputuje do fondu rezerv a rozvoje. Výjimkou je 10 milionů korun, které už kraj uvolnil na podporu sportu. „Stav na našich účtech byl ke konci roku 3,5 miliardy korun,“ uvedl Novák.

Kraj loni hospodařil s příjmy 14,2 miliardy korun, což je o tři procenta více, než plánoval. Loňské výdaje činily 13,5 miliardy korun, což bylo v porovnání s finančním plánem o šest procent méně.

Kraj také splatil pětiletý úvěr, který si vzal v roce 2012. Tehdy šlo o částku 1,1 miliardy korun, kterou použil na předfinancování projektů hrazených z evropských dotací. „Momentálně jsme tedy bez dluhu a zatím nepočítáme, že bychom si nějaký úvěr brali,“ dodal Novák.

rek hj

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3