Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeský kraj chce získat z dotací 350 mil. Kč na opravu silnic

České Budějovice 6. dubna (ČTK) – Jihočeský kraj chce investovat přibližně 350 milionů korun do obnovy silnic II. tříd. Peníze hodlá získat žádostmi o evropské dotace z integrovaného regionálního operačního programu. Dotací plánuje uhradit 90 procent nákladů, zbytek by doplatil kraj, který zamýšlí opravit přibližně 30 kilometrů silnic na Českobudějovicku, Jindřichohradecku, Písecku, Táborsku a Prachaticku. ČTK to řekl náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot (TOP 09).

„Pokud bychom ty peníze nedostali, Jihočeský kraj by to nebyl schopen z vlastních zdrojů realizovat. Ale vycházím z toho, že tyto (žádosti o) dotace máme zpravidla vždy úspěšné,“ uvedl Knot. Dodal, že podmínky grantu určují, že rekonstrukce musí být hotova do 30. června roku 2019.

Kraj by peníze využil například na úseky mezi Českými Budějovicemi a Trhovými Sviny, Týnem nad Vltavou a Hlubokou nad Vltavou, Táborem a Chotovinami, Netolicemi a Vimperkem nebo Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřici. Celkem má jít o rekonstrukci částí 16 jihočeských silnic.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3