Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeský kraj bude ve Sněmovně zastupovat šest nováčků

České Budějovice (ČTK) – Šest z 12 nově zvolených jihočeských poslanců vstoupí do Sněmovny poprvé. Z těch, kteří vykonávali funkci v končícím období, jich pokračuje jen pět. Jan Bauer za ODS se po čtyřleté přestávce do dolní komory Parlamentu vrací. Poslanci, kteří budou svůj mandát zastávat poprvé, věří, že se tím nic zásadního pro ně nezmění. Vyplývá to z ankety ČTK.

„Moje hlavní práce doposud souvisela s managementem hudebních kapel a jejich zastupování. V tom se pro mě nic nezmění, protože se stoprocentně dá najít čas, abych se této práci dokázal věnovat i vedle toho, že budu poslancem,“ řekl ČTK lídr jihočeské SPD Miloslav Rozner. Dodal, že přibližně tuší, co práce v dolní komoře obnáší. Jako člen předsednictva SPD se stýkal se svými stranickými kolegy, kteří už poslanci byli. „Takže nějakou představu mám. Ve Sněmovně bych se chtěl zaměřit na oblast kultury, a to především na otázku autorských poplatků,“ řekl.

Další nováček ve Sněmovně Jan Kubík (ANO) má na rozdíl od Roznera už několik let zkušenost s politikou na nižší úrovni. Vykonává funkci starosty Loučovic na Českokrumlovsku, působí jako krajský zastupitel a byl náměstkem jihočeského hejtmana. I Kubík věří, že s nástupem do Sněmovny zůstane jeho situace stejná. „Starostou zůstanu nadále, nic se pro mě nemění. Už jsem předtím současně vykonával tuto funkci a pozici náměstka hejtmana pro dopravu. Na základě toho mám zkušenosti s modelem, jak obojí kombinovat a myslím si, že je to zvládnutelné,“ řekl ČTK Kubík. Dodal, že jako poslanec by se rád zaměřil na otázku dopravy.

Stejně jako Kubík má zkušenosti s komunální politikou nový poslanec za ČSSD Ondřej Veselý. V minulosti vedl jako starosta Písek a stále zůstává městským zastupitelem. „Působil jsem do roku 2010 jako asistent poslance (Karla) Kratochvíleho (ČSSD). Takže s prací poslanců a chodem Sněmovny jsem v základu seznámen,“ řekl ČTK Veselý. Dodal, že hodlá výrazně omezit svou advokátní praxi, ale úplně se své právnické profese nehodlá vzdát. „To jsem udělal v době, kdy jsem zastával místo starosty. A návrat k advokacii byl po té pauze potom hodně těžký. Ale práci ve Sněmovně se chci rozhodně věnovat naplno, a proto advokacii hodně omezím,“ uvedl Veselý.

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3