Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

České Budějovice 16. března (ČTK) – Silnice v jižních Čechách jsou dnes ráno mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností. V kraji prší. ČTK to řekla dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Soňa Abrahámová. Večer se v kraji může místy tvořit náledí a zmrazky. Nejvyšší denní teploty budou dnes od pěti do devíti stupňů.

„Teplota se pohybuje od nuly do pěti stupňů, vítr ustal. Všechny silnice jsou holé, mokré, všude prší, takže sjízdné se zvýšenou opatrností,“ řekla dispečerka. Na silnicích kolem Strážného a Kubovy Huti na Prachatickou jsou zmrazky, které kryje posyp inertními materiály, teplota se tam nyní drží kolem dvou stupňů nad nulou.

V jižních Čechách bude dnes podle meteorologů zataženo, déšť, k večeru v polohách nad 600 metrů sněžení. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od pěti do devíti stupňů, na horách v 1000 metrech kolem tří stupňů.

vkc rot

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3