Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeské restaurace plánují na Štědrý den omezený provoz

České Budějovice (ČTK) – Většina restaurací v Jihočeském kraji plánuje na Štědrý den omezenou provozní dobu. Některé mají otevřeno jen do odpoledne, jiné zase v pozdějších večerních hodinách. Existují i podniky, které 24. prosince úplně zavřou. Klasické večeře na Štědrý den restaurace svým návštěvníkům příliš nenabízejí. O tuto službu není mezi hosty zájem, vyplývá z ankety ČTK.

„Kdybychom měli otevřeno večer, možná by třeba někdo přišel. Ale nechceme tahat ty tatínky od vánočních stromečků, proto vždycky na Štědrý den ve 14:00 zavíráme,“ řekl vedoucí českobudějovické restaurace Masné krámy Tomáš Olejník. Dodal, že dopolední návštěvnost však bývá tradičně celkem vysoká. Schází se především stálí zákazníci. „Dalším důvodem, proč zavíráme na odpoledne i večer, jsou naši zaměstnanci. Chceme, aby aspoň chvilku o Vánocích nemuseli být v práci,“ řekl.

Podobně se rozhodli provozovatelé jiné českobudějovické restaurace Naše farma. I tam na Štědrý den otevřou pouze do odpoledních hodin. „V 15:00 skončíme a půjdeme domů. Myslím si, že je to i slušnost směrem k našim zaměstnancům,“ uvedl Tomáš Hosnedl z restaurace Naše farma. Podnik na dopolední hodiny připravuje speciální pokrmy ze šneků. „Budeme mít otevřeno poprvé, tak jsme zvědaví, kolik lidí to přiláká,“ dodal.

Na hosty v dopoledních hodinách jsou připraveni rovněž v restauraci Zlatá Hvězda ve Vimperku na Prachaticku. I tam připravují na Štědrý den kratší provoz. „Mohou přijít lidé na punč, vánočku a popovídat si,“ uvedl majitel podniku Zdeněk Kutil.

V táborské kavárně Střelnice pravidelně otvírají na Štědrý den pouze v pozdních večerních hodinách. „To už je čas, kdy lidi mají po večeřích a rozbalování dárků. Proto si sem přijdou posedět a popovídat,“ uvedl provozovatel Střelnice Josef Németh.

V Jihočeském kraji existují ale i podniky, které na Vánoce neotvírají. „Už tradičně 21. prosince jdeme do práce naposledy a máme zavřeno do 27. prosince,“ uvedl manažer českokrumlovské restaurace Papas Ondřej Berka. Dodal, že ve městě, kde přes svátky bývá mnoho turistů, představují určitou výjimku. „Většinou restaurace mají otevřeno, ale my máme provoz po celý rok a tohle jsou jediné dny, kdy si uděláme volno,“ dodal. Štědrý den mají zavřeno rovněž v českobudějovickém Zátkově domě. „Platí to pro všechny tři sváteční dny. Myslíme si, že si to naši zaměstnanci zaslouží,“ řekl Martin Falta ze Zátkova domu.

Ilustrační snímek. Foto: uko.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3