Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeské památky nabízejí program i v období Vánoc

České Budějovice (ČTK) – Tradiční krmení medvědů nebo upravené prohlídky čekají návštěvníky v období vánočních svátků na zámcích v Jihočeském kraji. Památkové objekty, které zůstaly i po sezoně otevřené, většinou připravily pro lidi upravený program. Jeho součástí jsou například koncerty nebo ukázky živého betlému. ČTK to řekla mluvčí českobudějovického památkového ústavu Petra Vacková.

Zimní prohlídky nabízejí v Jihočeském kraji Hluboká nad Vltavou, Rožmberk, Český Krumlov, Nové Hrady a Třeboň. Většinou však tyto objekty otevřou pro veřejnost jen část svých prostor. Adventní program připravily i zámky v Dačicích a Jindřichově Hradci. „Dačice si připomenou Vánoce barona Dalberga,“ uvedla Vacková. Návštěvníci tak uvidí, jak v roce 1908 trávila svátky šlechtická rodina tehdejšího majitele zámku. Tyto prohlídky se uskuteční od pátku 16. do neděle 18. prosince.

Nejvíce akcí na období vánočních svátků připravil zámek Český Krumlov. V sobotu 17. prosince pořádá koncert s Českou vánoční mší Jakuba Jana Ryby. V pátek 23. prosince bude na zámku živý betlém.

Tradiční podívanou nabídne českokrumlovský zámek i na Štědrý den. Od 10:00 se koná krmení medvědů, které vždy sledují stovky lidí. Medvědi dostávají cukroví a ovoce. Letos se po delší době uskuteční akce bez medvěda Petra Voka. Toho v jeho 31 letech museli letos v létě kvůli zdravotním problémům ošetřovatelé utratit.

Zámek Hluboká. Foto: hrady-zamky.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3