Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Jihočeské památky nabízejí program i v období Vánoc

České Budějovice (ČTK) – Tradiční krmení medvědů nebo upravené prohlídky čekají návštěvníky v období vánočních svátků na zámcích v Jihočeském kraji. Památkové objekty, které zůstaly i po sezoně otevřené, většinou připravily pro lidi upravený program. Jeho součástí jsou například koncerty nebo ukázky živého betlému. ČTK to řekla mluvčí českobudějovického památkového ústavu Petra Vacková.

Zimní prohlídky nabízejí v Jihočeském kraji Hluboká nad Vltavou, Rožmberk, Český Krumlov, Nové Hrady a Třeboň. Většinou však tyto objekty otevřou pro veřejnost jen část svých prostor. Adventní program připravily i zámky v Dačicích a Jindřichově Hradci. „Dačice si připomenou Vánoce barona Dalberga,“ uvedla Vacková. Návštěvníci tak uvidí, jak v roce 1908 trávila svátky šlechtická rodina tehdejšího majitele zámku. Tyto prohlídky se uskuteční od pátku 16. do neděle 18. prosince.

Nejvíce akcí na období vánočních svátků připravil zámek Český Krumlov. V sobotu 17. prosince pořádá koncert s Českou vánoční mší Jakuba Jana Ryby. V pátek 23. prosince bude na zámku živý betlém.

Tradiční podívanou nabídne českokrumlovský zámek i na Štědrý den. Od 10:00 se koná krmení medvědů, které vždy sledují stovky lidí. Medvědi dostávají cukroví a ovoce. Letos se po delší době uskuteční akce bez medvěda Petra Voka. Toho v jeho 31 letech museli letos v létě kvůli zdravotním problémům ošetřovatelé utratit.

Zámek Hluboká. Foto: hrady-zamky.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png