Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeské památky chystají na poslední víkend v sezóně řadu akcí

Jižní Čechy – Jihočeské památky v závěru nadcházejícího víkendu ukončí letošní sezónu. Řada z nich si proto ve dnech 28. – 29. října, připravila poslední zajímavý program.

Lidé se tak mohou vypravit třeba do Nových Hradů. Tady se konají tradiční podzimní slavnosti. Ty letos připomenou matku posledních Rožmberků Annu z Rogendorfu. Jejich oblíbenou součástí jsou páteční večerní scénicky ztvárněné prohlídky hradu. „V pátek 27. října hrad ožije kostýmovanými večerními prohlídkami, které přenesou návštěvníky do historie novohradského hradu od nejstarších dob landštejnských až do pohnutých dějin 20. století“, sdělil kastelán hradu Jan Smolík.

Ve Zlaté Koruně se závěr návštěvnické sezóny ponese ve znamení hudby. V sobotu vystoupí v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie vokální soubor Čeští madrigalisté pod vedením sbormistryně Veroniky Hádkové, který hrou na varhany doprovodí Miroslav Pšenička.

Rok renesanční šlechty završí na zámku Kratochvíle v pátek 27. října od 17 hodin slavnostní představení knihy doc. Marie Ryantové s názvem Polyxena z Lobkovic. Obdivovaná i nenáviděná první dáma království. Přednášku o této mimořádné ženě, čtvrté manželce Viléma z Rožmberka, a o jejím vztahu ke Kratochvíli doprovodí hudební vstupy Mikoláše Troupa a jeho hostů.

A s návštěvníky, hlavně s těmi nejmenšími, se v neděli rozloučí také na Landštejně. Mezi 10. až 15. hodinou se prostory hradu zaplní roztodivnými strašidly, která si pro děti připravila úkoly a záludné otázky z hradní historie. „Naše strašidla jsou hodná a na každé dítě čeká malá odměna“, dodává s úsměvem kastelánka Eliška Niederová.

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3