Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeské lázně nabídnou nové masáže i sluneční terasu

Jižní Čechy (ČTK) – Terapie, při níž se léčí syndrom počítačové myši, galvanické ošetření pleti či sluneční terasa patří k novinkám v jihočeských lázních. Loni jim přibylo klientů. Vyplývá to z informací, které ČTK získala od provozovatelů lázní.

Slatinné lázně Třeboň, kam spadají Lázně Aurora a Bertiny lázně, vlastní město. Loni je navštívilo téměř 32.000 klientů, meziročně o devět procent více. V následujících dvou letech investují do oprav přes sto milionů korun a dvojnásobek do rozvoje ubytovacích a stravovacích kapacit. Lázně Aurora připravily dva nové relaxační pobyty či deset nových masáží, jako relaxační masáž pro unavená záda a nohy či masáže pro detoxikaci organismu. Oba lázeňské domy nově nabízejí koupele s živou magneziovou solí, minerální solí z Mrtvého moře a novinku s názvem peloidokinezioterapie.

„Je to procedura týkající se rukou, využíváme při ní náš hlavní léčivý zdroj slatinu. Je vhodná pro ty, kteří trpí artrózou či revmatickými chorobami, ale také pro každého, kdo trpí syndromem počítačové myši,“ řekla ČTK mluvčí Slatinných lázní Třeboň Jitka Bednářová.

Letos lázně doplní vybavení pokojů, další novinkou jsou závěsy blackouty v pavilonu B. Rozšíří kulturní nabídku a možnost nákupů v lázních Aurora. Jejich tržby loni dosáhly 359 milionů Kč, Bertiny lázně utržily bezmála 164 milionů. „Je to dlouhodobě nejlepší výsledek,“ řekla mluvčí.

Lázně Vráž u Písku zaměřené na nemoci nervového a pohybového ústrojí a rehabilitaci navštívilo loni 1253 klientů pojišťoven a 3416 samoplátců. Meziročně stoupl jejich počet o 15 procent, vzestupný trend očekávají i letos, asi o pět procent. „Na růstu se nejvíce podíleli samoplátci, poté vzrůstající sektor vedlejších služeb jako svatby, restaurace, ambulantní klienti a kongresy,“ řekl ČTK jednatel společnosti Jiří Landa.

Ze služeb je největší zájem o gastronomii a masáže všeho druhu. Letos ve Vráži, kde pracuje 80 zaměstnanců, dokončí v léčebném pavilonu výměnu oken, zateplení pláště i střechy. „Chystáme grilování na zámecké terase, výstavy, prohlídky zámku. Připravujeme koncept sluneční terasy. Vznikne odpočinková zóna s občerstvením a místem na cvičení,“ řekl Landa. Tržby lázní činily loni 59,7 milionu korun, meziročně o 9,6 milionu více.

V Lázních Bechyně na Táborsku, kde klienti nejvíc vyhledávají slatinné koupele a zábaly, rehabilitace a masáže, letos přidají galvanické ošetření pleti a pohybového aparátu. ČTK to řekl provozní ředitel Josef Mičan. V únoru zde otevřeli Galerii Záliv, mezi novinky se řadí i nový web a rezervační systém. Lázně mají 195 zaměstnanců.

Loni do Bechyně přijelo 6777 lidí, meziročně o 11 procent více. „Nejvíc se na tom podílel nárůst pojištěnců o 15 procent,“ řekl Mičan. Tržby za loňský rok firma neuvedla, výsledek hospodaření před zdaněním za rok 2015 byl podle údajů ve sbírce listin 13,7 milionu korun. Hlavním přírodním léčivým zdrojem je v Bechyni slatina, dovážená z vlastního rašeliniště na nedalekých Komárovských blatech.

Ilustrační snímek. Foto: velichovky.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3