Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeské hotely a penziony se v těchto dnech plní

České Budějovice (ČTK) – Hotely a penziony v Jihočeském kraji zažívají v těchto dnech největší nápor turistů. Zájem o ubytování po vánočních svátcích je vysoký. Podobný trend platí v regionu už několik let. Kapacita ubytovacích zařízení se plní především vzhledem k blížícímu Silvestru.

Hotely a penziony se plní ve městech i v lokalitách, jako je Šumava nebo Lipno. I když v porovnání s minulými roky je situace nepatrně jiná. Zatímco v předchozích letech nebylo možné v období před Silvestrem sehnat ubytování, nyní se ještě někde volné pokoje najdou. „Promítla se do toho skladba vánočních prázdnin, kdy Vánoce i Silvestr vyšly na víkend. Lidé si tolik nerezervují týdenní pobyty, což znamená, že zájemci ještě nějaké volné místo v oblasti Lipna najdou,“ uvedl Vojen Smíšek se společnosti Lipnoservis. Dodal, že loni v tuhle dobu bylo naplněné zhruba 99 procent hotelů a penzionů, nyní se tento údaj pohybuje na úrovni 90 procent.

Na Šumavě se však zmíněná skladba prázdnin nijak neprojevilo. „Dneškem začínají najíždět turisté a prakticky všechna ubytovací zařízení budou opět naplněna. Na Kvildě je v penzionech a hotelích přibližně 1250 lůžek. Troufám si říct, kdyby kapacita byla jednou tak vysoká, tak ji lidé stejně naplní,“ řekl starosta Kvildy Václav Vostradovský.

Podobná situace je i v jiné části Šumavy. „Především Silvestr máme obsazený již dávno dopředu. Jedná se o atraktivní termín, o který je velký zájem. Stejné je to v celém Stožci, co vím, tak zde není jediný volný pokoj,“ uvedla majitelka apartmánu Ema ve Stožci na Prachaticku Lenka Pelešková.

Z velké části jsou zaplněny i hotelů v městech. V Českém Krumlově nebo v Českých Budějovicích zůstává v těchto dnech jen minimum volných pokojů.

Jihočeský kraj patří mezi vyhledávané tuzemské lokality. Od počátku roku se v regionu ubytovalo 1,24 milionu hostů, o sedm procent více než loni. Jižní Čechy jsou po Praze a Jihomoravském kraji třetím nejnavštěvovanějším regionem v republice. Turisté v jihočeských ubytovacích zařízení strávili za tři čtvrtletí 3,49 milionu nocí.

Ilustrační snímek. Foto: casopisbarbar.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3