Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeská záchranná služba má nový mobilní inkubátor

České Budějovice 12. prosince (ČTK) – Jihočeská záchranná služba získala nový transportní inkubátor, s nímž může převážet předčasně narozené děti nebo novorozence se selhávajícími životními funkcemi. Zařízení, jehož cena se blíží dvěma milionům korun, zůstává na neonatologickém oddělení českobudějovické nemocnice. Záchranáři si jej vezmou vždy jen v případě transportu novorozence. ČTK to řekla jejich mluvčí Petra Kafková.

Dodala, že mobilní inkubátor lze využít například ve chvílí, kdy některá z okresních nemocnic očekává předčasný porod. „V takovém případě vyrazíme i s některým zdravotníkem nebo lékařem z českobudějovické neonatologie do dané nemocnice. Po porodu pak dítě, které má selhávající životní funkce, přepravíme v inkubátoru do Českých Budějovic,“ uvedla Kafková. Dodala, že mobilní zařízení pro novorozence lze využívat i při transportech helikoptérou.

„Jde v podstatě o mobilní jednotku intenzivní péče s nejmodernější technikou sloužící jednak k ošetření novorozence, ale i zásadní sadu přístrojů k monitorování životních funkcí novorozence umožňujících tyto funkce i nahrazovat. Například je zde nový moderní ventilátor pro umělou plicní ventilaci a další přístroje,“ uvedl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý.

rek sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3