Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeška vyhrála mistrovství republiky hasičů v badmintonu

České Budějovice – Kapitánka Jana Mejzlíková z krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v Českých Budějovicích je mistryní hasičů v badmintonu. Na republikovém 8. mistrovství České hasičské sportovní federace v Praze vybojovala titul ve dvouhře i čtyřhře.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů zmínila, že turnaje se zúčastnilo 43 příslušníků a občanských zaměstnanců Hasičského záchranného sboru České republiky. Jihočeské profesionální hasiče reprezentovali Vladimír Picek z územního odboru v Písku a právě Jana Mejzlíková z krajského ředitelství.

„Vladimír Picek bohužel doplatil na velmi silné soupeře a ze skupiny do dalších bojů nepostoupil. Zato Jana Mejzlíková s postupem neměla problém. Skvělou formu pak ukázala i ve vyřazovacím pavouku, kde hladce prošla až do finále. Zde narazila na svoji tradiční rivalku z Vysočiny. Po dlouhém a napínavém boji zvítězila v rozhodujícím třetím setu 21:19 a právem si z Prahy odvezla zlatou mistrovskou medaili. Zlatý úspěch pak zkompletovala i v dámské čtyřhře,“ dodala mluvčí Vendula Matějů.

Jana Mejzlíková na stupni vítězů. Foto: HZS

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3