Jsme všude na jihu Čech.

DM   Servis CB

Jihočeská univerzita otevírá kurzy vaření piva pro veřejnost

České Budějovice 21. listopadu (ČTK) – Jihočeská univerzita (JČU) pro veřejnost otevírá kurzy vaření piva. Zájemci se při nich dozvědí o postupech při výrobě i to, jaké suroviny jsou pro nápoj vhodné. Univerzita tak reaguje na zájem veřejnosti o domácí vaření piva. Kurzy se uskuteční v minipivovaru zemědělské fakulty. ČTK to řekla mluvčí JČU Dagmar Dvořáková.

„Ne nadarmo se říká, že Češi jsou národem pivařů. V současné době je v České republice přes tři sta padesát minipivovarů. Z toho jich sto padesát vzniklo v posledních třech letech a dá se říct, že v současné době vzniká v podstatě každý týden nový,“ řekl Pavel Smetana, vedoucí katedry potravinářských biotechnologií a kvality zemědělských produktů zemědělské fakulty, pod níž minipivovar spadá.

Zájemci o jednodenní nebo dvoudenní kurz zaplatí od 2500 do 5000 korun. Veřejnost více informací najde na webu fakulty. Kurzy povede sládek se zkušenostmi z velkého pivovaru. „Sami účastníci si určí, na co kurz chtějí zaměřit, budeme jim ho takzvaně připravovat na míru podle jejich přání,“ řekl Smetana.

Dodal, že zemědělská fakulta má zkušenosti s akcemi pro veřejnost. Připomněl, že nabízela například kurzy na výrobu sýrů. „Máme co nabídnout, ať už jde o moderní zázemí našeho minipivovaru, který využíváme pro výukové a vědecké účely, či potřebné znalosti a vědomosti i nejnovější informace z oboru,“ řekl.

rek hj

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png