Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeská univerzita otevírá kurzy vaření piva pro veřejnost

České Budějovice 21. listopadu (ČTK) – Jihočeská univerzita (JČU) pro veřejnost otevírá kurzy vaření piva. Zájemci se při nich dozvědí o postupech při výrobě i to, jaké suroviny jsou pro nápoj vhodné. Univerzita tak reaguje na zájem veřejnosti o domácí vaření piva. Kurzy se uskuteční v minipivovaru zemědělské fakulty. ČTK to řekla mluvčí JČU Dagmar Dvořáková.

„Ne nadarmo se říká, že Češi jsou národem pivařů. V současné době je v České republice přes tři sta padesát minipivovarů. Z toho jich sto padesát vzniklo v posledních třech letech a dá se říct, že v současné době vzniká v podstatě každý týden nový,“ řekl Pavel Smetana, vedoucí katedry potravinářských biotechnologií a kvality zemědělských produktů zemědělské fakulty, pod níž minipivovar spadá.

Zájemci o jednodenní nebo dvoudenní kurz zaplatí od 2500 do 5000 korun. Veřejnost více informací najde na webu fakulty. Kurzy povede sládek se zkušenostmi z velkého pivovaru. „Sami účastníci si určí, na co kurz chtějí zaměřit, budeme jim ho takzvaně připravovat na míru podle jejich přání,“ řekl Smetana.

Dodal, že zemědělská fakulta má zkušenosti s akcemi pro veřejnost. Připomněl, že nabízela například kurzy na výrobu sýrů. „Máme co nabídnout, ať už jde o moderní zázemí našeho minipivovaru, který využíváme pro výukové a vědecké účely, či potřebné znalosti a vědomosti i nejnovější informace z oboru,“ řekl.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3