Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeská policie eviduje pokles počtu případů domácího násilí

České Budějovice 27. listopadu (ČTK) – Jihočeská policie v posledních letech eviduje pokles počtu incidentů se znaky domácího násilí. Loni jich zaregistrovala 350, což je o dvě stovky méně než v roce 2014. Podle mluvčího jihočeské policie Jiřího Matznera to však neznamená, že by ve skutečnosti domácí násilí ustupovalo. Oběti této agrese se o svých případech totiž často bojí mluvit, řekl Matzner ČTK.

„Stále přežívá takový zlozvyk, že domácí násilí je tabu a veřejně se o něm nemluví. Přitom se však často jedná o agresivní útoky. Ale postižení se bojí tuto skutečnost někde ventilovat. Statistiky, které máme, jsou proto jen špička ledovce,“ řekl Matzner.

Problematice domácího násilí se věnuje českobudějovické krizové centrum Theia. Společnost iniciovala kampaň s názvem „Musí být agrese součástí tvého života?“. Na domácí násilí, jehož obětí bývají v drtivé většině ženy, Theia upozorňuje i obyvatele Českých Budějovic. „Využili jsme možnost umístění jejích (kampaně) motivů na lavičky rozmístěné na frekventovaných místech města. Je jich celkem 10 a spolu s dalšími prvky kampaně upozorňují na problematiku agrese mezi lidmi a také na možnost pomoci jak obětem agresivního chování, tak agresorům samotným naučit se lépe ovládat své emoce,“ uvedla ředitelka krizového centra Theia Barbora Čechová.

Organizace spojených národů v minulosti vyhlásila 25. listopad dnem proti násilí na ženách. „Naším cílem je přispět co největší měrou ke zviditelnění tohoto tématu a samozřejmě podpořit snahy o eliminaci všech forem násilí,“ uvedla Čechová.

Statistika evidovaných případů v Jihočeském kraji:

2016 2015 2014
incidenty se znaky domácího násilí 350 427 563
vykázání osob z domácnosti kvůli domácímu násilí 53 47 56

Zdroj: Policie ČR

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3