Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeská filharmonie míří na turné do Číny

České Budějovice (ČTK) – Jihočeská filharmonie odletěla 26. prosince na turné do Číny, kde mimo jiné vystoupí 29. prosince v Pekingu a na Nový rok v Šanghaji. Je to poprvé v historii souboru, kdy se chystá na turné v tak vzdálené destinaci. Jihočeská filharmonie by měla v Číně mít osm koncertů. Počet jejích členů se kvůli tomu v porovnání s běžným stavem rozrostl přibliž o třetinu na 60 hudebníků. ČTK to řekl ředitel Jihočeské filharmonie Otakar Svoboda.

„Požadavek pořadatelů byl na velký orchestr. Proto jsme si vzali na výpomoc převážně studenty z konzervatoře,“ uvedl Svoboda. Dodal, že repertoár budou tvořit hlavně díla českých skladatelů. Filharmonie zahraje z velké části známou tvorbu od Bedřicha Smetany nebo Antonína Dvořáka. „Pořadatelé chtěli českou hudbu, ale budeme hrát i některé jejich věci. Jsme na to sami zvědaví,“ uvedl Svoboda.

Podle něj bude vrcholem turné novoroční koncert v Šanghaji. Ale i další vystoupení slibují zajímavý zážitek. „Budeme hrát ve městech, které českým občanům možná ani nejsou známa. Ale jedná se o města, kde žije i několik milionů obyvatel, což je na naše poměry mimořádné,“ řekl. Soubor se z Číny vrátí 9. ledna.

Jihočeská filharmonie vznikla v roce 1981 pod názvem Jihočeský státní orchestr. V současnosti má 37 členů a je jedinou profesionální filharmonií v kraji.

Jihočeská filharmonie. Foto: trebonskanocturna.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3