Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeská dálnice D3 se letos rozšíří o dalších 8,3 kilometru

Jižní Čechy – Dálnice D3 v Jihočeském kraji naroste o dalších 8,3 kilometru. Dva nově dostavěné úseky by měly být zprovozněny už na podzim letošního roku.

Už v říjnu letošního roku by mělo být v provozu přes 50 kilometrů dálnice. Ve směru na jih se protáhne o více než pět kilometrů od Veselí nad Lužnicí až k Bošilci .

Další tři kilometry by měly přibýt v úseku Borek – Úsilné u Českých Budějovic.
Tříkilometrový úsek u Českých Budějovic výrazně uleví dopravě na Borku a Pražské třídě v krajském městě. Bude totiž nově přivádět řidiče na třeboňskou výpadovku, ze které se budou moci dostávat do různých částí města.

„Na stavbě pracuje více firem, některé i samostatně, takže za každý úsek zodpovídá jiná firma,“ říká náměstek primátora František Konečný.

Zároveň by se už na jaře mělo začít pracovat na dalších jedenácti kilometrech dálnice mezi Borkem a Ševětínem. O jejich výstavbu se postará stavební firma, která vyšla vítězně z výběrového řízení.

„Společnost nabídla nejnižší cenu, a to 933 milionů korun,“ vysvětluje Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Tento úsek povede v trase dnešní silnice I/3, ke které budou přistavěny další dva jízdní pruhy.

Ilustrační snímek. Foto: ceskedalnice.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3