Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočeši obhájili titul mistrů v soutěži nejtvrdších hasičů

Jižní Čechy, Ústí nad Labem – Skvělého výsledku dosáhli profesionální hasiči David Kubiš, Michal Brousil a Petr Benda z Písku s Ondřejem Fišerem a Jiřím Dvořákem z Tábora na republikovém mistrovství hasičů v disciplínách TFA. Zvítězili mezi týmy a obhájili prvenství z poslední soutěže, kteráý se uskutečnila v Ostravě v roce 2015.

„Jihočeši zvítězili s velkým náskokem více než půl minuty. Skvělého výsledku navíc dosáhl Michal Brousil, který ve své věkové kategorii A (do 34 let) nenašel přemožitele a z Ústí nad Labem si odvezl mistrovský titul,“ řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Extrémně náročné klání označované titulem Nejtvrdší hasič přežívá se konalo v Ústí nad Labem a zúčastnilo se ho osm desítel závodníků. Čekaly je čtyři náročné disciplíny. Mezi jiným prověřili třeba své schopnosti v transportu 80kilové figuríny, úderech palicí v takzvaném hammerboxu nebo běhu s hadicemi.

Soutěž TFA v Ústí nad Labem. 4x Foto: HZS

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3