Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jihočech bude reprezentovat na olympiádě fyziků

Třeboň – Student pražského Gymnázia Christiana Dopplera Ondřej Knopp z Třeboně bude v červnu reprezentovat Českou republiku na světovém finále 48. Mezinárodní fyzikální olympiády v indonéské Yogyakartě. Účast si zajistil třetím místem v celostátním kole fyzikální olympiády, které se konalo minulý týden v Rumburku v Ústeckém kraji. Jihočech se prosadil v konkurenci 51 středoškoláků.

Sám říká, že mu k úspěchu pomohly zkušenosti z předchozích kol. „Na fyzikální olympiádu jezdím tradičně. Spolužákům bych to doporučil, protože se člověk dozví, jak na tom je a je to dobrý ,způsob, jak se rozvíjet. Úlohy mi sedly, přišlo mi to jednodušší než minulý rok, který se mi moc nepovedl,“ popisuje Ondřej Knopp.

Studenta finančně podpořila Nadace ČEZ, která mu věnovala 10 tisíc korun na pomůcky pro studium v některém z technických oborů.

„Fyzika i matematika jsou velice zábavné a zajímavé, jen se jich člověk nesmí bát. Pokud se jim studenti věnují, získají přehled o tom, jak svět kolem nás funguje, ale i základ pro dobré budoucí zaměstnání. Právě o absolventy takových oborů je mezi zaměstnavateli v českém průmyslu obrovský zájem,“ vysvětluje Pavel Puff, manažer strategického náboru Skupiny ČEZ.

Na loňské Mezinárodní fyzikální olympiádě ve švýcarském Curychu skončili Češi na 40. místě z 87 družstev.

Ondřej Knopp. Foto: ČEZ

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3