Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Jdu náhodou kolem, tvrdil strážníkům opilý řidič po útěku z auta

České Budějovice – Úsměvnou situaci s opilým řidičem zažili v sobotu 27. května v noci budějovičtí strážníci. Když kolem půl druhé ráno projížděli po Husově třídě, spatřili zjevně podroušeného muže a ženu, kteří zrovna nastupovali do auta. Dvojice hlídku nezaregistrovala a vydala se směrem k sídlišti Máj.

Mluvčí městské policie Věra Školková řekla, že když strážníci auto po chvilce zastavili, řidič urychleně vystoupil z vozidla a odcházel po chodníku.

„Na výzvu k předložení příslušných dokladů k řízení vozidla strážníkům sdělil, že nevidí důvod prokazovat svou totožnost, protože vozidlo neřídil a pouze prochází kolem. Strážníci však jeho počínání po celou dobu natáčeli na videokameru umístěnou ve služebním vozidle,“ popsala mluvčí.

Strážníci vzápětí přivolali na místo policii. Řidič mezitím předložil doklady, ale stále trval na tom, že neřídil. „Dokonce šel tak daleko, že se pokusil z místa uniknout a zanechat svou spolujezdkyni svému osudu. Strážníci však muže okamžitě dostihli a nasadili mu služební pouta,“ dodala Věra Školková.

Při zkoušce na alkohol muž nadýchal 1,89 promile. Přišel o řidičák a čeká ho trestní stíhání pro ohrožení pod vlivem návykové látky. Při prokázání viny mu hrozí až roční pobyt ve vězení.

Ilustrační snímek. Foto: policie.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3