Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

J. Hradec plánuje na příští rok schodkový rozpočet

Jindřichův Hradec 9. listopadu (ČTK) – Jindřichův Hradec plánuje na příští rok schodkový rozpočet. Ekonomický plán města počítá s příjmy ve výši 512 milionů korun a s výdaji 570 milionů korun. Schodek pokryje město z rezerv z minulých let. Novináře o tom dnes informovali zástupci vedení radnice. Rozpočet ještě musí na svém prosincovém zasedání schválit zastupitelé.

Radnice hodlá v příštím roce uvolnit na kapitálové výdaje 174 milionů korun. „Největší investiční akcí je oprava kanalizace na sídlišti pod kasárnami. To je projekt, který začal v letošním roce a a přechází i do toho příštího roku. Jedná se o investici za přibližně 18,5 milionu korun,“ řekla ČTK jindřichohradecká místostarostka Petra Blížilová (ČSSD).

Město dále počítá s tím, že opraví objekt bývalé školské správy ve Sládkově ulici. Vznikne tam šest bytů určených především pro mladé lidi. V příštím roce by rovněž měla začít stavba parkoviště pod poliklinikou, na němž bude zhruba čtyři desítky míst.

Blížilová se domnívá, že navrhovaný rozpočet by v této podobě měli v prosinci na svém zasedání schválit zastupitelé. „Řekla bych, že panuje shoda. Rozpočet je tvořený na volební rok, takže se plní zbylé volební sliby a vychází z koaliční smlouvy,“ uvedla místostarostka.

Poslední obecní volby v Jindřichově Hradci vyhrála ČSSD. Sociální demokracie pak sestavila koalici s SNK ED a ANO, která má 18 z 27 zastupitelů.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3