Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

J. Hradec plánuje na příští rok rozpočet se schodkem 34 milionů

Jindřichův Hradec (ČTK) – Jindřichův Hradec připravuje na příští rok rozpočet se schodkem téměř 34 milionů korun. Ztrátu uhradí z ušetřených peněz z minulých let. Město počítá s výdaji ve výši 509 milionů korun a očekává příjmy ve výši 475 milionů korun. Návrh rozpočtu představila městská rada, schválit jej ještě musí 14. prosince na svém zasedání zastupitelé. ČTK to řekla mluvčí radnice Karolína Průšová.

Rozpočet počítá s několika významnějšími investičními akcemi. Jednou z nich bude například první etapa rekonstrukce Vídeňské ulice za 15 milionů korun. Celková obnova komunikace, která zahrnuje výměnu vodovodu, kanalizace a veřejného osvětlení, bude stát 38 milionů korun. Dále chce Jindřichův Hradec investovat pět milionů korun do čističky odpadních vod Děbolín, 14 milionů korun do výstavby nového sběrného dvoru U Cihelny nebo pět milionů korun na údržbu objektu zámeckého pivovaru.

Jindřichův Hradec jako jediné větší město v Jihočeském kraji začínal rok zpravidla s rozpočtovým provizoriem a finanční plán schvalovali zastupitelé až v únoru. Loni po více než 20 letech Jindřichův Hradec tuto tradici přerušil. Pro změnu se ve městě rozhodli proto, že bez schváleného rozpočtu nemůže radnice žádat o řadu dotací a vyhlašovat soutěže na různé projekty. Ze stejného důvodu budou zastupitelé rozpočet schvalovat i letos opět v prosinci.

Jindřichův Hradec. Foto: Dobrecasy.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3