Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

J. Hradec bude v příštím roce hospodařit se schodkem

Jindřichův Hradec 20. prosince (ČTK) – Jindřichův Hradec bude v příštím roce hospodařit se schodkem 58 milionů korun. Rozpočet s příjmy 512 milionů korun a výdaji ve výši 570 milionů korun schválili dnes zastupitelé. Pro návrh jich hlasovalo 19 z 23 přítomných. Saldo rozpočtu hodlá radnice uhradit z rezerv z minulých let.

Jindřichův Hradec uvolní v příštím roce na kapitálové investice 174 milionů korun. Největší akcí bude oprava kanalizace na sídlišti pod kasárnami, která začala už letos. „Dále chceme postavit parkoviště pod poliklinikou. Vznikne tam místo současného rumiště zhruba 40 nových parkovacích míst,“ řekla ČTK jindřichohradecká místostarostka Petra Blížilová (ČSSD).

Jindřichův Hradec plánuje na příští rok ještě dvě významné akce, které zatím rozpočet nezahrnuje. Jedná se o rekonstrukci hvězdárny za 27 milionů korun a úpravu Pravdovy ulice za osm milionů korun. Obě akce však do rozpočtu zařadí v průběhu příštího roku dodatečně, pokud se na ně podaří sehnat dotace.

Jindřichův Hradec přes 20 let začínal každý rok rozpočtovým provizoriem. Ekonomický plán zastupitelé schvalovali vždy v lednu nebo v únoru. Město ale před dvěma roky začalo schvalovat rozpočet s předstihem.

„Určitě je to lepší kvůli investičním akcím. Protože pokud se jede na rozpočtové provizorium, nelze investovat, nelze dělat výběrová řízení. Pokud rozpočet schválíte v únoru, vypíšete výběrové řízení v březnu a v tu dobu už stavební firmy většinou mají plné kapacity,“ vysvětlila Blížilová.

rek sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3