Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Inspekce zabavila na tržnici padělky za 1, 5 milionu korun

Vyšší Brod 15. listopadu (ČTK) – Česká obchodní inspekce (ČOI) při kontrole tržnice ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku nalezla 211 kusů padělaného zboží za více než 1,5 milionu korun. Jednalo se především o kabelky, peněženky, brýle a textil. Zabavené zboží inspekce převezla do svého skladu v Českých Budějovicích. Novináře o tom informovala ředitelka odboru kontroly z inspektorátu ČOI pro Jihočeský kraj a Vysočinu Martina Střihavková.

Inspekce se na kontrolu do tržnice vydala koncem října. Celkem prověřila zboží ze čtyř stánků a asistovala jí cizinecká policie. Padělané zboží nejčastěji napodobovalo výrobky značek Michael Kors, Prada, Mammut, Jack Wolfskin, Louis Vuitton nebo Burberry.

Zabavený materiál plánuje inspekce využít pro charitu. „Vhodné výrobky budou po ukončení správního řízení nabídnuty k humanitárním účelům,“ řekla Střihavková.

Ilustrační snímek. Foto: www.celnisprava.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3