Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Česká Kanada nově nabízí bikepark u Nové Bystřice

Slavonice (Jindřichohradecko) 19. dubna (ČTK) – Nový bikepark u Nové Bystřice nebo cyklistickou trať v Dačicích nabízí letos premiérově Česká Kanada na Jindřichohradecku. Kromě toho si mohou návštěvníci lokality prohlédnout nový minipivovar v Nové Bystřici nebo výstavu věnovanou Járovi Cimrmanovi v Zámeckém mlýně v Jindřichově Hradci. Novinářům to dnes řekl zástupci turistické oblasti Česká Kanada.

„Významným krokem letošní sezóny bude spuštění společné webové prezentace, které se aktuálně usilovně věnujeme a chceme ji zveřejnit v nejbližších dnech. Je příznivé, že v České Kanadě neustále vznikají nové projekty a nová turistická lákadla. Těší nás, že soukromé subjekty i spolky mají zájem spolupracovat,“ řekla produktová manažerka turistické oblasti Česká Kanada Petra Vacková.

Bikepark v areálu sjezdovky Hraidště nabídne návštěvníkům dvě tratě. „Jednu pohodovější pro začátečníky a jednu náročnější pro zkušené bikery,“ uvedl Alexandr Sidor, který stojí za přípravou a realizací projektu. Okruh se zatáčkami a vlnitým terénem si mohou lidé poprvé vyzkoušet i v Dačicích na Cykloplácku. „Uprostřed trati je pumptrack – ovál s boulemi, na kterém se jezdci pohybují pouze přenášením váhy bez šlapání – takzvaným pumpováním,“ řekla vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu dačického městského úřadu Naděžda Mastná.

Česká Kanada už před začátkem sezony zaznamenala jeden úspěch. Slavonice před pár dny získaly český titul Historické město roku 2017. „Uspěly v konkurenci 33 historických měst. Je to obrovský úspěch a ocenění dlouholeté a systematické péče o památky v našem městě. Věříme, že zisk titulu podpoří turismus,“ uvedl starosta Slavonic Hynek Blažek.

Marek Bílek dr

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3