Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hradec pokácí desítky stromů, spojí park s náměstím

Jindřichův Hradec – Opravené povrchy chodníků, malé vodotrysky na místě současné nádrže či pokácení desítek stromů a jejich výměna za nové.

Jindřichohradecká radnice se v říjnu pustí do revitalizace části Husových sadů, při které propojí park s Masarykovým náměstím. Úpravy parku mají být rozděleny do tří samostatných etap.

První se týká lokality od Masarykova náměstí po Kostelní ulici. Má trvat do června příštího roku a město si od ní slibuje především zvýšení bezpečnosti návštěvníků parku.

„V posledních letech se park potýká s problémy týkajícími se špatného stavu dřevin, které představují riziko. Dřeviny i přes zdravotní zásahy nejsou v dobré kondici. Stromy jsou staré, málo vitální, s prosychajícími asymetrickými korunami, infikovanými kmeny, růstovými deformacemi a se sníženou stabilitou či sadovnickou hodnotou,“ vysvětlila mluvčí města Karolína Průšová.

husovy_sady_vizualizace_projektu2
Vizualizace nové podoby parku. Foto: www.jh.cz

husovy_sady_vizualizace_projektu1

První etapa revitalizace vyjde radnici na téměř sedm milionů korun.

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3