Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hledaného podvodníka po 14 letech na útěku dopadli v Maďarsku

České Budějovice – Dlouhých 14 let se vyhýbal spravedlnosti 46letý podvodník z jihu Čech, kterého v minulých dnech zadrželi policisté v Maďarsku. Muž měl na základě pravomocného rozhodnutí Krajského soudu v Českých Budějovicích strávit deset let ve vězení za rozsáhlé podvody. V roce 2003 ale zmizel a od té doby figuroval na seznamu celostátně hledaných a pohřešovaných lidí. O pět let později na něj vydal krajský soud evropský a pak i mezinárodní zatýkací rozkaz.

Mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová řekla, že dotyčný byl v roce 2010 zatčen v Zakarpatské oblasti na Ukrajině s padělaným cestovním pasem ČR vydaným na falešné jméno.

„Tamní justiční orgány jej odmítly vzít do předběžné vazby a propustily ho na svobodu,“ popsala mluvčí.

Muže před pár dny zadrželi policisté v Maďarsku. Na jeho zatčení se podíleli detektivové z odboru pátrání policejního prezidia a členové jednotek FAST, což je policejní evropské sdružení „lovců lebek“. Policisté podvodníka minulý týden letecky eskortovali do Prahy a dodali jej do výkonu trestu odnětí svobody ve věznici v Praze na Pankráci.

Ilustrační snímek. Foto: cz.depositphotos.com

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3