Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hledaného muže našli policisté díky ztracené holčičce

České Budějovice – Osamělá holčička upoutala ve středu 30. listopadu po 17. hodině pozornost kolemjdoucích v ulici Karla IV. Když se dostavili na místo strážníci, aby ztracenému dítěti pomohli, byl už u něj muž, který se představil jako strýc. Zároveň uvedl, že se mu dívenka jen na chvilku ztratila z dohledu.

Mluvčí městské policie David Štýfal řekl, že strážníci vyzvali 47letého muže z Děčína, aby jim předložil doklady. Ten řekl, že u sebe doklady nemá a že nahlásí osobní údaje pouze ústně. V tom byl ale háček.

„Po ověření informací přes centrální operační středisko městské policie vyšla najevo celá řada nesrovnalostí. Muž několikrát opravoval svůj datum narození a uváděl mylné informace,“ popsal mluvčí.

Strážníci si pak přivolali společnou hlídku strážníka s policistou, který mužovu totožnost ustanovil. Zároveň se vysvětlil i důvod, proč opakovaně uváděl nepravdivé informace. Jednalo se totiž o osobu v celostátním pátrání.

„Muž hlídce předal telefonní kontakt na matku holčičky, která se po vyrozumění pro dceru dostavila. Muž byl předveden na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl předán policistům k dalším úkonům,“ dodal David Štýfal.

Ilustrační snímek. Foto: mpostrava.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3