Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Herci Bambasová a Drápela získali od diváků Jihočeské Thálie

České Budějovice (ČTK) – Herci Jihočeského divadla Daniela Bambasová a Tomáš Drápela získali ceny Jihočeská Thálie. Zvítězili v diváckém hlasování, do něhož se zapojilo 475 lidí, řekla ČTK Věra Ernstová z obchodního oddělení divadla. Ceny s názvem Jihočeská Thálie rozdávalo divadlo podvacáté. Sošky vytvořil Tomáš Proll, s každou cenou je spojen šek na 10.000 korun.

Kromě diváků rozhodovali o dalších cenách odborníci, kteří je udělili deseti členům činohry, baletu, opery a Malého divadla. Cenu Českého rozhlasu za rozhlasové herectví dostala Lenka Šestáková za interpretaci povídky Sestra Josefa.

Držiteli Jihočeské Thálie se stali za balet Julie De Meulemeester a Zdeněk Mládek, z činohry Věra Hlaváčková a Tomáš Havlínek, v opeře Ivana Rusko a Alexandr Beň a ze souboru Malého divadla Denisa Posekaná a za „trojjediný“ výkon v inscenaci Ježíšek Superstar Bartoloměj Veselý, Petr Hubík a Martin Dobíšek. O těchto cenách rozhodovala porota, diváci jako nejlepší inscenaci zvolili komedii Úča musí pryč!, v níž má hlavní roli Daniela Bambasová. Ta tak dnes rozšířila sbírku svých Jihočeských Thálií na dvanáct. Má je doma na polici, říká jim andělé.

„Je to pro mě docela šok, rolí se mi tentokrát moc neurodilo. Jsem v Jihočeském divadle 35. sezonu a přízeň diváků mě nepřestává překvapovat a dojímat, protože to je pro mě nejvíc. Že jsem je za tu dobu neomrzela, že na mě nezapomínají. Naplňuje mě to velkým štěstím a motivuje do další práce,“ řekla ČTK Daniela Bambasová, kterou v příští sezoně čeká hlavní role ve hře Kalifornská mlha. S rolí učitelky v komedii Úča musí pryč! nejdřív trpěla, postava ji nebavila, než pochopila, že diváci jí fandí. „Není to jen bezbřehá komedie, je v ní i druhá část,“ dodala herečka.

Komedii Úča musí pryč! ocenila i Věra Hlaváčková, jež dnes rovněž získala ocenění a která byla v roce 2015 v užší nominaci na celostátní Cenu Thálie za hlavní roli v tragikomedii Petra Zelenky Job Interviews.

„Mám radost, protože každé ocenění je dobré, kdykoli. V komedii Úča musí pryč! mám také tu čest hrát, to byla moc krásná práce, máme narváno a lidé strašně reagují,“ řekla ČTK Hlaváčková.

Jihočeské divadlo má čtyři soubory: činohru, operu, balet a Malé divadlo, což je někdejší loutkohra. Od roku 2013 se postupně změnilo celé vedení divadla. Ředitelem je Lukáš Průdek, který vystřídal Jiřího Šestáka. Personálně se výrazně obměnil sedmnáctičlenný soubor činohry, jenž po odchodu šéfa Martina Glasera do Národního divadla Brno opustila desítka herců včetně Ondřeje Veselého, známého z televizních seriálů.

Tomáš Drápela. Foto: Jihočeské divadlo
Daniela Bambasová. Foto: Jihočeské divadlo

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3