Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hejtman Zimola podává trestní oznámení

zimola
Jiří Zimola. Foto: Krajský úřad Jč kraje

České Budějovice – Jihočeský hejtman Jiří Zimola podává trestní oznámení na majitele Student Agency Radima Jančuru.

Důvodem jsou prý výhružné esemesky ve kterých Jančura slibuje Zimolovi zahájení kampaně proti jeho osobě. Celý spor vznikl na základě elektronické konverzace, ve které se Jančura údajně dožadoval přehodnocení rozhodnutí kraje o zrušení provozu žlutých autobusů na trase Praha – České Budějovice – Český Krumlov. Dojde k němu od 1. prosince.

Podle Zimoly je zajištění veřejné dopravy na území celého kraje je nesmírně nákladný a složitý logistický systém. Autobusy i vlaky musí jezdit po celém regionu rovnoměrně tak, aby obhospodařovaly celé území včetně těch nejmenších měst a odlehlých obcí. „Nedovolím, aby jeden vyděrač, který chce jen ten lukrativní byznys, tento fungující systém zničil,“ řekl hejtman.

Jančura zmínil, že takzvané žluté autobusy jsou jedinými přímými spoji z Prahy do Českého Krumlova. Cestující jsou na ně zvyklí a proto je podle něj jejich zrušení nesmyslné. „Pan Zimola lže, když říká, že se zrušením našich spojů nemůže nic dělat. Jsem přesvědčený, že tak činil proto, aby pomáhal regionálnímu dopravci. Není to nic jiného než klientelismus,“ poznamenal podnikatel.

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3