Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hejtman ocenil kreslíře, podnikatele, plavce i legendy sportovní žurnalistiky

Jižní Čechy – Významný jihočeský podnikatel, šéf třeboňského rybářství, zlatý paralympionik, kreslíř i legendy sportovní žurnalistiky. To je šestice Jihočechů, kteří si při příležitosti oslav osmadevadesátého výročí vzniku samostatného československého státu převzali ocenění hejtmana Jihočeského kraje.

Osmadvacátý říjen je nejvýznamnějším národním svátkem a Jihočeský kraj by dnes nebyl takovým jakým je, pokud by v něm nežili lidé, kteří se svými mimořádnými činy a celoživotní prací významným způsobem zasloužili o jeho rozvoj a dobré jméno. Těmito slovy přivítal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola šestici významných Jihočechů, kteří si ve středu 26. října převzali Zlatou šupinu.

Pomyslný symbol štěstí a velký dík si pro letošní rok odnesl představitel firmy, která dlouhodobě patří ke špičce jihočeského průmyslu Mojmír Čapka, světoznámý grafik a kreslíř Václav Johanus i legendy jihočeské sportovní novinařiny Vladimír Majer a Bohumil Ortman.

„Mě to velice překvapilo až spíš zaskočilo, ale lhal bych, kdybych řekl, že mě to nepotěšilo. Velice si toho považuju,“ svěřil se dlouholetý sportovní redaktor regionálního Deníku Bohumil Ortman.

Za dalšího dlouholetého redaktora Deníku Vladimíra Majera, který je v současné době se zdravotními problémy v českobudějovické nemocnici, šupinu převzala vnučka Markéta. „Tímto oceněním jste mě pasovali na rybu a zařadili jste mě mezi ty o kterých jsem celý život psal. A protože šupina nosí štěstí, ta vaše přichází v praví čas. Doufám, že i ta mi dopomůže k tomu, že zase budu chodit,“ přečetla dědečkův vzkaz.

Z letošních nominací, které lidé po celý rok zasílali na krajský úřad vzešlo ocenění také pro předsedu představenstva holdingu rybářství Třeboň Jana Hůdu. „Je to pro mě veliká čest,“ reagoval.

Myšlenka Zlaté šupiny se poprvé zrodila před čtyřmi lety. Z rukou hejtmana ocenění doposud převzalo celkem 29 Jihočechů.

„Já si myslím, že v tom letošním výběru šesti mužů 28. října byly osobnosti, které si to bezesporu zasloužily,“ řekl hejtman Jiří Zimola.

Jedním z nejmladších oceněných je 27letý plavec, paralympionik a zlatý medailista Arnošt Petráček. Ten  šupinu dostal za svůj nezapomenutelný výkon v brazilském Riu.  „Já si toho nesmírně vážím, protože být mezi těmito lidmi je obrovský úspěch,“ poděkoval.

Vůbec nejmladším oceněným je 11letý Adam Maleček. Za záchranu života své matky převzal ocenění v roce 2013.

2
Ocenění (zleva) Bohumil Ortman, Václav Johanus, Arnošt Petráček, Jan Hůda a Mojmír Čapka. Na snímku chybí Vladimír Majer. Foto: www.kraj-jihocesky.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3