Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči vyjeli v sobotu k sedmi nehodám. Při jedné se zranili čtyři lidé

Jižní Čechy – Hned k sedmi dopravním nehodám vyjížděli v sobotu 3. prosince jihočeští hasiči. Ta nejvážnější se stala v podvečerních hodinách mezi obcemi Hlavatce a Želeč na Táborsku. V havarované Škodě Superb se zranili se čtyři lidé, dva dospělí a dvě děti.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů popsala, že na místě zasahovali profesionální hasiči ze Soběslavi. V době jejich příjezdu už byli na místě zdravotníci, kteří ošetřovali zraněné děti a jednoho dospělého.

„V havarovaném autě ještě zůstala jedna zaklíněná osoba. Hasiči na její vyproštění použili hydraulické vyprošťovací zařízení. Úplně odstřihli dveře havarovaného auta a zraněnou osobu vyprostili a následně ve spolupráci se zdravotníky ji transportovali do sanitky,“ dodala mluvčí.

Příčiny nehody vyšetřují policisté.

Během soboty pak bourali řidiči také v Českých Budějovicích, u Bernartic na Písecku, mezi Záhořím a Křenovicemi na Písecku nebo u Římova na Budějovicku. Žádná z nehod naštěstí nekončila tragicky.

Nehoda u obce Hlavatce. Foto: HZS JčK

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3