Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči v Písku trénovali zvládnutí požáru ve výškové budově

Písek – Zásah při požáru ve výškové budově trénovali ve čtvrtek 11. května hasiči v Písku.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů zmínila, že když začne hořet v panelovém domě nebo jiné výškové budově, hrozí zde především rychlé rozšíření požáru do dalších pater budovy. Hasiči zároveň předpokládají výskyt většího počtu lidí, kteří mohou začít panikařit nebo naopak vzniklé nebezpečí podceňovat.

„Námět cvičení naplánoval požár odpadu na společné chodbě třináctipatrového domu. Požár byl sice malého rozsahu, ale způsobil silné zakouření. Po ohlášení na tísňovou linku vyslalo operační středisko dvě cisterny a automobilový žebřík píseckých profesionálů a dva zásahové automobily písecké dobrovolné jednotky,“ popsala mluvčí.

Hasiči museli nejprve najít a evakuovat všechny obyvatele domu. Pak vyhledali zdroje pro doplňování vody, vyzkoušeli evakuační výtahy a prověřili hlavní uzávěry vody, plynu a elektrické energie. Při zásahu použili i automobilový žebřík, který dosáhl až do desátého patra domu.

pisek-1 pisek-2

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3