Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči v Kaplici trénovali, jak zvládnout složitý požár na diskotéce

Kaplice – Požár na diskotéce. Složitý zásah ve členitém objektu plném lidí pod vlivem návykových látek, trénovali hasiči v Kaplici. Cvičení se uskutečnilo v tamním kulturním domě v Linecké ulici a kromě hasičů a záchranářů se ho zúčastnily asi čtyři desítky studentů, kteří představovali návštěvníky diskotéky.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů zmínila, že podle scénáře vznikl požár pod pódiem, kde hořely a tavily se kabely a elektronika hudební aparatury. Silný kouř se velmi rychle rozšířil do celého objektu. Požár nahlásil na tísňovou linku zaměstnanec kulturního domu a ještě před příjezdem hasičů zahájili návštěvníci diskotéky samoevakuaci.

„Hustý kouř však odřízl cestu dvěma osobám, které se – posilněné alkoholem – ukryly pod jevištěm. Jelikož zvolily místo téměř v ohnisku požáru, velmi rychle se nadýchaly zplodin hoření a upadly do bezvědomí. Další podnapilá osoba usnula na levém balkóně. Námět dále předpokládal nalezení osob v přilehlé chodbě, které o požáru vůbec netuší,“ popsala mluvčí Matějů.

Úkolem kaplických profesionálních hasičů byla především záchrana osob. Jednalo se o pět lidí. Průzkumná skupina musela pečlivě prohledat celý objekt, všechny najít a bezpečně je evakuovat. Hasiči zasahovali v dýchací technice a pro evakuované měli připravené vyváděcí masky.

„Zda zásah proběhl tak, jak měl, bude hodnoceno v následující dnech,“ dodala Vendula Matějů.

Cvičení na diskotéce. 3x Foto: HZS JčK

disco-3 disco-12

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3