Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči v Jindřichově Hradci řešili fiktivní požár v nemocnici

Jindřichův Hradec – Fiktivní požár v nemocnici na oddělení lékařské mikrobiologie řešili ve středu 26. dubna hasiči v Jindřichově Hradci. Na místě zasahovaly osádky dvou cisteren tamní profesionální jednotky.

Mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů popsala, že hasiči pro průzkum natáhli jeden útočný proud před vchod do laboratoře, odkud pak rozvinuli další proud dovnitř laboratoře. Zároveň kontrolovali přerušení dodávky všech energií do požárem zasažené budovy a vyhledali hydrantovou síť.

„Ohnisko požáru pak jednotka našla termokamerou – jednalo se o ,shořelou´ varnou konvici. Po simulované lokalizaci a následné likvidaci požáru hasiči stejně tak, jako by tomu bylo u reálného zásahu, odvětrali zakouřené laboratoře a po závěrečném průzkumu zásah ukončili,“ dodala mluvčí.

Cvičení v nemocnici. 3x Foto: HZS JčK

cviceni-2 cviceni-8

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3