Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči v Budějovicích trénovali zásah v centru pro lidi s Alzheimerem

České Budějovice – Jak zvládnout požár v budově, kde je velké množství lidí včetně těch málo pohyblivých nebo nepohyblivých? Složitý zásah trénovali ve čtvrtek 14. září hasiči v Alzheimer centru a Senior domě v Českých Budějovicích.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů zmínila, že podle scénáře vznikl požár v jedné z kuchyněk bytového komplexu. Aby byla situace co nejreálnější, byl v kuchyni umístěný simulátor kouře. Pracovníci centra pak ohlásili událost na tísňovou linku 112 a operační důstojníci pak vyslali na místo hasiče, zdravotníky i policisty.

„Dvě desítky povolaných hasičů velitel zásahu rozdělil do jednotlivých bojových úseků. Jejich úkolem pak bylo především najít a evakuovat zraněné osoby a osoby bezprostředně ohrožené požárem do nezasažené části bytového komplexu,“ popsala mluvčí.

Dalším úkolem hasičů bylo najít dostatečné zdroje hasebních látek a uhašení požáru. Zároveň museli prověřit možnosti použití výškové techniky a zvolit vhodné evakuační cesty.

Na praktické nácviky pak navazovala teoretická část, které se zúčastnili i pracovníci oddělení ochrany obyvatelstva.

„Z důvodu odpojení dodávek vody a energie do bytového komplexu bylo nutné pro část obyvatelů zajistit náhradní ubytování včetně dopravy. Hasiči rozhodovali, do jakých zdravotnických a sociálních zařízení na území Českých Budějovic bude přibližně 46 osob umístěno. Tato část cvičení probíhala pouze štábně, tedy bez reálného přesunu obyvatel Alzheimer centra a Senior domu,“ upřesnila mluvčí.

Vyhodnocení cvičení budou znát hasiči až v následujících dnech.

Cvičení hasičů v Budějovicích. 3x Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3