Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči trénovali záchranu dělníka, na kterého v lese spadl strom

Písek – Záchranu dělníka, na kterého při práci v lese spadl strom, trénovali v minulém týdnu písečtí profesionální hasiči. Dějištěm byl přírodní park Písecké hory. Podle scénáře zavolal těžce zraněný dělník správci polesí, ale vzápětí upadl do bezvědomí a nebylo možné dovolat se mu zpět.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů zmínila, že zachránci tak neměli přesně lokalizované místo události a kvůli těžko dostupnému terénu nemohli použít ani auta. Nezbylo jim tedy nic jiného, než hledat figuranta pěšky.

„Zraněného dělníka jednotka našla ležícího pod stromem v bezvědomí. Okamžitě mu poskytli předlékařskou pomoc a zahájili vyprošťování. Pomocí vaků spadlý strom nadzvedávali a zraněného postupně vyprostili,“ popsala mluvčí.

Když hasiči figuranta vyprostili, naložili ho na nosítka a odnesli na místo, kam pak mohli přijet autem a dopravit ho do bezpečí.

Záchrana dělníka. 4x Foto: HZS JčK

cviceni-12 cviceni-15 cviceni-17

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3