Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči trénovali, jak zvládnout požár klimatizace na střeše

Planá nad Lužnicí – Požár klimatizace na střeše výrobní haly firmy byl námětem cvičení, které ve středu uspořádali hasiči v Plané nad Lužnicí. Podle scénáře začala klimatizace hořet po technické závadě. Požár se větrem rychle rozšířil na střechu. V ohrožení se ocitly všechny technologie, které na střeše ústí, tedy nejen klimatizace, ale i kondenzační nádoby a strojovny výtahů.

Mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů popsala, že hasiči po průzkumu místa zásahu ve spolupráci odstavují technologii výroby vypnutím elektrického proudu a na střechu natahují útočné vedení po vnějším ocelovém žebříku. Další útočné vedení tvoří z automobilové plošiny. Dobrovolné jednotky zajišťují dopravní vedení vody od hydrantů až na místo zásahu.

„Vlastní hašení je však už jen simulované. Jednalo se o prověřovací cvičení profesionálních a dobrovolných jednotek. Prověřovací znamená takové, že hasiči do poslední chvíle nevědí, že zásah není reálný,“ dodala mluvčí.

Cílem cvičení bylo především prověřit součinnost všech povolaných jednotek při zdolávání požáru ve složitých podmínkách. Cvičení zároveň hasičům přineslo možnost seznámit se s prostory výrobní haly a definovat místa možných nebezpečí, která by mohla výrazně zkomplikovat případný reálný zásah.

Zásah na střeše haly. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3