Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči Temelína mají nového velitele. Zaměří se na prověrky

 

Temelín – Nového šéfa mají hasiči v Jaderné elektrárně Temelín. Velitele Radka Vymazala nahradil Martin Novotný, dosavadní vedoucí Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje. Třiačtyřicetiletý profesionální hasič vede skoro osmdesátičlennou jednotku temelínských hasičů od začátku března.

Budu pokračovat v tom, co vybudoval můj předchůdce Radek Vymazal. Druhým krokem je provést jednotku bezpečnostními prověrkami, tak abychom naplnili zákonné povinnosti. Také budu dál pracovat na zdokonalování profesní a fyzické kvalifikaci hasičů,“ představil své priority Martin Novotný a dodal, že v těchto dnech se zaměřuje hlavně na bezpečnostní prověrky, které musejí mít temelínští hasiči kvůli novému Atomovému zákonu.

Mluvčí elektrárny Marek Sviták dodal, že s příchodem nového velitele bude nadále pokračovat spolupráce temelínské a krajské hasičské jednotky. „Ta je nastavena požárním poplachovým plánem. V minulosti už temelínští hasiči opakovaně zasahovali i mimo areál elektrárny. Šlo především o dopravní nehody v blízkém okolí,“ poznamenal mluvčí.

Kompetence a rozhraní mezi krajskými a temelínskými hasiči jsou jasně dané. Nadále budeme připraveni zasáhnout v okolí elektrárny, pokud to situace bude vyžadovat a krajský hasičský dispečink nás povolá,“ ujistil velitel Martin Novotný.

Dosavadní velitel Radek Vymazal zúročí své zkušenosti při požární ochraně na klasických a vodních elektrárnách společnosti ČEZ.

Martin Novotný. Foto: Marek Sviták


Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3