Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči napsali knihu pohádek pro děti

Jižní Čechy – Hasičský záchranný sbor České republiky vydal  první knihu pohádek pro děti  s hasičskou tématikou.

Ve čtvrtek 13. října odstartovalo první velké předčítání nově vydaných Hasičských pohádek. Příběhy svázané v modré knížce představili hasiči  dětem po celé České republice. Pod některé pohádky se podepsali i šéf jihočeských hasičů Lubomír Bureš a operátorka tísňové linky Monika Kocinová.

„Měli jsme tady pohádku  o kapičkách vody, o lišákovi, a lišce, nejenom o hasičích,ale hasičkou tématikou,ale i obecně tam hasiči musí být v těch pohádkách,“ zmínil ředitel Bureš.

V rámci celorepublikového předčítání pohádek přivítali hasiči děti přímo na hasičské stanici. Pro příště ale chtějí hasiči vyrazit za dětmi.

„Dneska je to premiéra. Dneska se čte v celé České republice, skoro na 140 hasičských stanicích,takže jsme součástí projektu a mám pocit,že se to dětem líbilo. Máme v plánu navštěvovat mateřské školy a číst třeba dětem před spaním,“ nastínil šéf hasičů.

hasici
Kniha pohádek. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3