Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči na Orlické přehradě trénovali záchranu lidí z hořící lodi

Jižní Čechy – Záchranu dvou desítek lidí z hořící výletní lodi trénovali ve středu 4. října hasiči, policisté a zdravotníci na Orlické přehradě na Písecku.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů zmínila, že podle scénáře cvičení začalo hořet v lodním baru po zkratu na rychlovarné konvici.

„Požár se pak rychle šířil na dřevěné obložení baru. Posádka lodě se pokusila požár uhasit, ale bez úspěchu. Proto byli přes tísňovou linku 112 povoláni hasiči a vzhledem k tomu, že tři osoby se nadýchaly zplodin hoření, dvě zůstaly v bezvědomí a jedna se popálila, tak také zdravotnická záchranná služba a samozřejmě Policie ČR,“ popsala mluvčí.

Úkolem záchranářů bylo především vytažení dvou lidí z vody, poskytnutí první pomoci zraněným na lodi a následná evakuace všech cestujících z lodě na břeh. Hasiči museli zároveň likvidovat požár a řešit únik ropných látek z nádrží lodě do vody.

„Konkrétní poznatky vyplynou z následného vyhodnocení,“ dodala Vendula Matějů.

Cvičení na Orlíku. 3x Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3