Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči likvidují požár na skládce štěpky u Písku

Písek 24. ledna (ČTK) – Hasiči likvidují požár uskladněné štěpky v Drhovli u Písku. Štěpka je asi na hektarové ploše a v některých místech dosahuje výšky pěti metrů. Požár hasiči likvidují od úterý a zatím není jasné, jak dlouho zásah potrvá. ČTK to dnes řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

„Aby hasiči zamezili rozšíření požáru na celý hektar, je nutné hromady doutnající a hořící uskladněné štěpky rozhrabat a prolít vodou. V první fázi likvidace požáru zajistil majitel místním nakladačem. Požár pak likvidovali společně písečtí profesionální a dobrovolní hasiči. Ukázalo se však, že požár je většího rozsahu a je třeba zásah těžší techniky,“ uvedla.

Proto si Jihočeši vyžádali pomoc techniky záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR. Na místo dopravují speciální cisterny vodu na prolití hořící štěpky.

rek

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3