Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Hasiči a veterináři likvidovali další ohnisko ptačí chřipky ve Volyni

Volyně – V pořadí již desáté ohnisko ptačí chřipky na jihu Čech likvidovali v pondělí 13. února hasiči a veterináři v malochovu ve Volyni na Strakonicku.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů řekla, že pracovníci krajské veterinární správy injekčně usmrtili 88 hus, kachen, křepelek, perliček a slepic.

„Zasahující hasiči, kteří byli přímo v kontaktu s nakaženou drůbeží, byli vybaveni ochrannými obleky, respirátory, rukavicemi a holínkami přilepenými izolačními páskami k oblekům. Stejně zajištěni byli i pracovníci veterinární správy, kteří do vytýčeného nebezpečného prostoru vstupovali společně s hasiči,“ popsala mluvčí.

Každý, kdo ukončil zásah v nebezpečné zóně, musel po ukončení zásahu projít osobní dekontaminací. To znamená, že vše, co měl v zóně na sobě, musel svléknout a uložit do pytle  a teprve pak se mohl obléknout do svého běžného zásahového obleku a opustit zónu.

Likvidace drůbeže skončila krátce po poledni.

Likvidace chovu ve Volyni Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3